wtorek, 24 marca 2015

Rozdział 21

   Opowiedziałam mu prawie o wszystkim. Od samego początku. Nie ominęłam nawet krzywd, które mi wyrządzono. Słowa wylewały się ze mnie jak z woda z wodospadu. Po policzkach płynęły mi gorące łzy. Usiadłam na łóżku i podciągnęłam kolana. Zaszlochałam i podciągnęłam nosem. Nie powiedziałam mu tylko o jednym. O mojej bliźnie. Powiedziałam mu wszystko co leżało mi na sercu. Gdy już skończyłam, Leo nie odzywał się. Pomyślałam, że zasnął, więc spojrzałam na niego. Jego sarnie oczy wpatrywały się we mnie.
   Leo zaczął opowiadać o sobie. Jego ojciec porzucił go, gdy był mały. Mieszkał z młodszą siostrą i matką. Bardzo je kochał. Mama była surowa, ale i tak uważał ją za najwspanialszą kobietę na ziemi. Lubił chodzić do lasu i rozmyślać. Pewnego razu pobił się w szkole z kolegą, który mówił wyssane z palca historie na temat jego ojca. Leo dostał szlaban. Jednak w domu nie mógł się skupić, więc wieczorem wymknął się do lasu. Alfa go dopadła. Wrócił do domu, nie wiedząc co się stało. Nie powiedział nic swojej mamie, bo nie chciał, aby straciła do niego zaufanie. Rana się nie goiła, ale siedział cicho i sam próbował się wyleczyć. Gdy nadeszła pełnia, czuł się okropnie. Jego matka to zauważyła i wtedy powiedział, że ugryzł go wilk. Wsiedli w samochód i pojechali do szpitala. Tylko, że nie dojechali. W czasie jazdy Leo zmienił się. Gdy się obudził, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Zobaczył poturbowany samochód, który wcześniej przekoźlołkował przez zbocze. Na drzwiach zadrapania pazurów. W środku pełno krwi i ciała jego rodziny. Był do połowy nagi i cały w czerwonej, gęstej mazi. To on je zabił. Zabił jedyne bliskie mu osoby. Sumienie doprowadzało go do szaleństwa. Podciął sobie żyły o wystający kawałek metalu z samochodu. Ale rany się zagoiły. Przez resztę dnia chodził obłąkany po lesie. W końcu ktoś go znalazł. Jeden z agentów M.A.R.Z.N. zabrał go do obozu.
   Opowiadał tą historię z wielkim trudem. Gdy już skończył, również rozpłakał się jak dziecko. Siedziałam na łóżku, patrząc jak trzęsie się, targany emocjami. Nie wiedziałam co mam zrobić. W końcu powiedziałam:
   - Chodź tu.
   Usiadł obok mnie i wtulił głowę w moją klatkę piersiową. Zmoczył mi łzami całą bluzkę, ale nie byłam na niego zła. W końcu oderwał się ode mnie i oboje oparliśmy się o ścianę. Siedzieliśmy w ciszy. W nocy zrobiło się zimno, więc przykryłam się kołdrą i bezwiednie opadłam na poduszkę.
   - Nie rozumiem tego – powiedziałam. – Louis również zabił człowieka, a jego oczy nadal są złote.
   - Zmieniają kolor, gdy osoba jest niewinna – odparł Leo zachrypiałym od płaczu głosem.
   - Tak, ale określenie „niewinny” może mieć wiele znaczeń.
   - W tym przypadku miano „niewinnej” ma osoba, która nigdy nie zabiła. Eric próbował Cię zabić, ale wcześniej nic nie zrobił. Dlatego był niewinny.
   - Ale dlaczego tylko my mamy te cholerne niebieskie oczy? Przecież wilki nie pamiętają swojej przemiany. Szaleją i zabijają wszystko co widzą. Nie wierzę, że nikt nikomu nic nie zrobił.
   - Alfy pilnują swoich bet. Każda alfa ma obowiązek nie dopuścić, aby jej beta kogoś zabiła podczas pełni. Ja mojej alfy nigdy nie poznałem. Porzuciła mnie. Gdyby nie obóz, byłbym omegą.
   Siedzieliśmy jeszcze przez chwilę w ciszy. Leo chciał wrócić na kanapę.
   - Poczekaj… - chwyciłam go za przedramię. – Mogę się jeszcze do ciebie przytulić? – spytałam z nadzieją w głosie.
   - Złamię kolejną zasadę – odparł z lekkim uśmiechem na twarzy, ale i tak położył się obok mnie.
   Tym razem to ja wtuliłam się w jego klatkę piersiową. Pachniał cytrynami, tak jak zawsze. Przyciągnął mnie do siebie i objął w talii, a ja zasnęłam w jego ramionach. I nie chciałam się budzić…


   Ale się obudziłam. I jego już przy mnie nie było. Potem powiedział, że wyszedł szybciej, aby nikt go nie zauważył. Trochę się zawiodłam. Chciałabym kiedyś się przekonać, jak to jest obudzić się w czyichś ramionach.
   Śniadanie mijało powili i spokojnie. Do czasu.
   Do sali wszedł pan Moore. Miał naburmuszoną minę i był zły. Ostatni raz widziałam go w obozie, gdy tu przybyłam. Od tego czasu go nie widziałam. Pewnie był na innych placówkach M.A.R.Z.N.. Co go skłoniło do przyjazdu do obozu?
   Odchrząknął i wszyscy obozowicze spojrzeli prosto na niego.
   - Przyjechałem do obozu w ważnej sprawie – odparł. – Mianowicie z domu nauczycieli została skradziona pewna rzecz. Jest ona bardzo ważna i nie puścimy tego płazem. Jeśli złodziej się przyzna i odda skradzioną rzecz, jego kara nie będzie aż taka sroga. A jeśli nie… - spojrzał mi prosto w oczy - …powinien się już bać. Ma czas do wieczora.
   Odwrócił się na pięcie i odszedł.
   Wiedział, że to ja. Ale skąd?
   Wymieniliśmy z Leo porozumiewawcze spojrzenia. Mieliśmy ponure miny.
   - Ktoś musiał być naprawdę głupi, żeby coś ukraść Arthurowi – powiedziała Aya.
   Louis spojrzał na mnie. Podejrzewał mnie. Widać to było w jego wzroku. On nie miał pojęcia co działo się w miasteczku. Był na mnie zły, że zaburzyłam jego cudowne wyobrażenia. Myślał, że chcę wszystko zniszczyć.
   - Nie jestem już głodny – odparł Leo i spojrzał na mnie. Wstał od stołu, a ja za nim.
   Upewniliśmy się, że nikt za nami nie idzie i poszliśmy do drzewa z huśtawką. Leo usiadł na ziemi, a ja zaczęłam się huśtać.
   - Co robimy? – spytał.
   - Nic – odparłam. – Nie zrobimy nic.
   Spojrzałam mu prosto w oczy.
   - Jeśli jakoś się dowiedzą, ciebie tam nie było i nic nie wiesz. Rozumiesz?
   Nie mogłam pozwolić, aby był w to zamieszany. Nie on.
   - Nie zrobię Ci tego – odparł. – Też tam byłem.
   - Nie było Cię tam. Byłam sama. Obiecaj, że się nie przyznasz.
   - Nie mogę Ci tego obiecać.
   - Musisz.
   Pokiwał przecząco głową i na tym się skończyło. Nie potrafiłam go przekonać.
   Poszliśmy na lekcje samoobrony. Tak jak mówił wcześniej pan Reno, wzbiłam się na średni poziom. Na moje nieszczęście Louis też. Pan Reno przydzielił nas do siebie.
   Przez chwilę unikaliśmy swoich ciosów w ciszy. W końcu Lou się odezwał:
   - Wreszcie jesteśmy bezpieczni. A ty wszystko psujesz.
   - Wcale nie jesteśmy bezpieczni – warknęłam. – Ty nie masz zielonego pojęcia co się tu dzieje.
   - To mnie oświeć.
   - Nie mogę… - powiedziałam łamiącym się głosem.
   - Nie chcę znów uciekać. Mam już tego dość. Nie zniszcz tego.
   - Nie jesteś w to zaplątany.
   - Myślisz, że zostawiłbym Cię samą?
   Co?
   Wykorzystał moją nieuwagę i powalił mnie na ziemię.
   Zabolała mnie moja rana, więc obróciłam się na brzuch.
   - Co to jest? – zapytał, podnosząc wyżej moją bluzkę.
   - Nic – szybko wstałam z ziemi. – Nie twoja sprawa – ściągnęłam bluzkę najniżej jak potrafiłam. – Muszę odpocząć.
   Podeszłam do małej ławeczki stojącej na skraju pola. Czułam jak odprowadza mnie wzrokiem. Usiadłam i westchnęłam. Siedziałam chwilę w spokoju, ciężko dysząc. Potem ktoś usiadł obok mnie.
   - Ładny dziś mamy dzień, prawda? – spytał pan Moore.
   - Tak, piękny – przyznałam. – Niedługo lato.
   Siedzieliśmy przez chwilę w ciszy.
   - Jeśli wiesz coś na temat złodzieja, to może zapomnę.
   - Co pan zapomni, panie dyrektorze?
   - To, co zrobiłaś odejdzie w niepamięć.
   Zmarszczyłam brwi. O co mu, do jasnej cholery chodzi? Może o wypad do miasta?
   - Nie mam zielonego pojęcia o czym pan mówi – nawet nie mrugnęłam.
   Uśmiechnął się.
   - Mieszkałaś w Bullhead City, prawda? Tak, wiem dlaczego musiałaś wyjechać. Znam kolor twoich oczu.
   - Skąd…
   - Ufasz niewłaściwym osobom, panno Case. Jeśli znajdę dowód, że to ty – pochylił się nade mną – nie puszczę tego płazem.
   Wstał i odszedł.
   Wiedzieli o tym tylko Louis, Sonia i… Leo.
   Jak mógł? Zaufałam mu! Zwierzyłam się z wszystkiego! Pewnie teraz rozpowiadał moje tajemnice! A te jego gówniane historyjki były zmyślone! Jaka ja byłam głupia. Ufałam mu…
   Zawód jaki mi sprawił, był nie do opisania. A ja myślałam, że mogę mu powiedzieć wszystko!
   Wstałam z ławki z zaciśniętymi zębami. Leo ćwiczył z Neemą i śmiali się z czegoś. Podeszłam tam szybkim krokiem i popchnęłam Leona.
   - Jak mogłeś?! – krzyknęłam. – Ufałam Ci!
   Zmarszczył brwi.
   - O co Ci…
   - Jesteś taki jak wszyscy – przerwałam mu. – Nawet się do mnie nie zbliżaj!
   - Ale… - złapał mnie za ramię, ale się wyrwałam.
   - Co się dzieje? – Louis zaciekawił się moimi krzykami.
   - Nie twój zasrany interes!
   Odwróciłam się i pobiegłam do domku. Po drodze ocierałam łzy.
   Jak mógł?
   Dotarłam do drzwi i oparłam się o nie. Jęknęłam. Czułam się gorzej, niż po tym jak dowiedziałam się, że Lou nic do mnie nie czuje. Otworzyłam drzwi, podciągając nosem. Zakluczyłam. Nawet mnie nie zdziwiło, że cały mój pokój był pogrążony w chaosie. Spodziewałam się, że go przeszukają w poszukiwaniu klucza. Przeszłam przez pokój próbując na nic nie nadepnąć i podłam bezwładnie na łóżko. W pokoju nadal roznosił się zapach cytryn.
    Najpierw przyszedł Leo. Pukał do drzwi i próbował wejść. Tłumaczył, że nic nie zrobił i nie wie o co chodzi. Przykryłam sobie poduszką uszy i próbowałam myśleć o czymś innym. Po jakimś czasie odszedł.
   Potem przyszedł Louis. Pukał chwilę i mówił, żebym go wpuściła, ale ja byłam nieugięta. Zniechęcił się i odszedł.
   Była również Sonia. Próbowała zachęcić mnie, abym przyszła na kolację. Nie udało jej się.
   W wolnym czasie posprzątałam pokój. I tak nie miałam nic innego do roboty. Na szczęście nie znaleźli wisiorka Dirige. Wzięłam go do ręki i otworzyłam.
   Terra, ostende occultum.
   Pisało w środku. Łacina. Tylko co to oznacza?
   Powiedz to, a zobaczysz drzwi.
   A więc to jest zaklęcie, które mi pomoże! Wzięłam zwitek kartki i zapisałam je. Nie ma bata, muszę tam iść. Włożyłam kartkę do kieszeni. Ubrałam czarną kurtkę i wyszłam po cichu. Całe szczęście było już ciemno.
   Szłam cicho przez las. Gdy byłam w połowie drogi, coś usłyszałam. Stanęłam jak wryta. Zamknęłam oczy i natężyłam słuch. Usłyszałam bicie serca. Nie zaraz, dwóch… trzech. Ukrywali się w cieniu. Zaczęłam biec. Oblazło mnie przerażenie. Miałam przeczucie, że chcą mi coś zrobić.
   Dobiegłam do pomostu, a dalej na plac główny. Zagłębiłam się w tłum nastolatków i uspokoiłam trochę oddech. Nagle ktoś złapał mnie za ramię. Krzyknęłam i odwróciłam się. Za mną stał Louis.
   - Co się stało? – spytał.
   Nie odpowiedziałam. Objęłam go tylko i wtuliłam twarz w jego klatkę piersiową. Załkałam, a on przytulił mnie. Był trochę nieobecny, jakby się nad czymś zastanawiał.
   - Powiedziałaś Leonowi o Ericu? – spytał.
   Spojrzałam mu w oczy i zmarszczyłam brwi.
   - A co?
   - I o to nakrzyczałaś na niego? Podczas lekcji? Myślałaś, że powiedział panu Moore, tak?
   Pokiwałam głową.
   - Bo widzisz… - westchnął. – Dzisiaj rano, jeszcze przed śniadaniem pan Moore wezwał mnie do siebie. Mówił, że coś zrobiłaś. Powiedział, że jesteś jeszcze szczenięciem w naszym świecie i może dać Ci drugą szansę. Musiałem mu tylko powiedzieć wszystko co wiem na twój temat. Więc powiedziałem.
   Gdy to mówił, krajało mi się serce. On i Sonia byli osobami, którym najbardziej ufałam. Przyglądałam mu się tępym wzrokiem. Łza spłynęła mi po policzku, ale nic nie powiedziałam. Po prostu odwróciłam się na pięcie i ruszyłam biegiem do domku. Powiedziałam sobie, że nie będę płakać. Już dość tych łez. Zaciskałam tylko zęby. Nawet za mną nie poszedł.
   Już byłam prawie przy domku, gdy zauważyłam, że ktoś się przy nim kręci. Najpierw ogarnął mnie strach. Potem zdałam sobie sprawę, że to Leo. Zrobiło mi się strasznie głupio. Oskarżyłam go praktycznie bez podstaw. Musiałam go przeprosić. Zauważył mnie i podszedł szybkim krokiem.
  - Bryn, proszę, wysłuchaj mnie. Ja nic nie zrobiłem…
  - Ja… wiem. I… przepraszam – spuściłam wzrok, zaczęłam grzebać nogą w piasku.
   Przez chwilę nic nie mówił.
   - Mogłabyś chociaż powiedzieć o co mnie oskarżyłaś?
   Opowiedziałam mu o mojej rozmowie z Moore’em. Wyjaśniłam mu, dlaczego pomyślałam, że to on.
   Pokiwał lekko głową. Przełknęłam ślinę i westchnęłam.
   - Wszyscy mnie teraz oszukują…
   Już chciałam iść do domku, gdy Leo zapytał:
   - Coś się stało? Wyglądasz jakbyś się czegoś bała…
   Opowiedziałam mu o tym, że słyszałam kogoś w lesie.
   Wyglądał jakby się zastanawiał. Nadal był przygnębiony. Wciąż było mu przykro, że tak go potraktowałam.
   Uśmiechnęłam się blado. Czasami robię coś, a potem żałuję. Stwierdziłam, że dłużej nie będę ciągnąć tej rozmowy. Czy zaprzepaściłam swoją szansę na przyjaźń?
   - Dobranoc – odparłam.
   Złapał mnie za nadgarstek.
   - Czekaj… Nie jesteś tu bezpieczna – wskazał na dom.
   Cóż. Miał rację.
   - Poradzę sobie.
   Pokiwał głową w zamyśleniu.
   - Co zrobisz?
   Wzruszyłam ramionami. I tak pewnie nie zasnę ze strachu. Będę siedzieć na łóżku i wpatrywać się w ciemność.
   - Wezmę całonocną wartę.
   - Nie – odparł. – Mam u ciebie dług. Muszę go spłacić. Tym razem chodź do mnie.
   - Leo…
   - Żadne Leo, tylko idziesz i koniec.
   Z pokoju wzięłam tylko ubrania na przebranie i wisiorek. Zaprowadził mnie do budynku Nieodkrytych. Był jednym z mniejszych. W środku było tak jak we wszystkich innych budynkach. Leo zaprowadził mnie pod pokój nr 103.
   - Ostrzegam Cię – powiedział. – Nie sprzątałem.
   Otworzył drzwi. Pokój był niewielki, ale dobrze zagospodarowany. Z prawej i lewej strony stały dwa łóżka. Między nimi biurko, przy którym siedział Neema. Obok łóżek stały również szafy. Wszędzie walały się ubrania. Neema grał w jakąś grę na PSP. Nawet się nie spytałam skąd to ma.
   - Neema, nie chciałbyś odwiedzić Dave’a? Albo Mathew?
   Neema spojrzał na nas i się uśmiechnął.
   - Leo, nie wiedziałem, że taki z ciebie lovelasek.
   Uśmiechnęłam się lekko i zarumieniłam.
   - Idź już.
   Ciemnoskóry chłopak wstał i wyszczerzył białe zęby.
   - Tylko bądźcie cicho.
   Leo przewrócił oczami, a Neema wyszedł. Latynos pozbierał wszystkie ubrania i wrzucił do jednej z szaf.
   Położyłam się do łóżka z prawej strony. Od razu poczułam zapach cytryn.
   - To twoje łóżko? – spytałam, a on kiwnął głową.
   - Skąd wiedziałaś?
   - Pachnie cytrynami. A wszystko czego dotykasz tak pachnie. Masz szampon o takim zapachu czy jak?
   - Tak, uwielbiam go – usiadł na drugim łóżku i oparł się o ścianę.
   Siedzieliśmy chwilę w ciszy.
   - A więc… wybaczyłeś mi te oskarżenia?
   - Rozumiem Cię – odparł ostrożnie. – I nie mam Ci za złe, że tak pomyślałaś.
   Kiwnęłam głową i wtuliłam twarz w poduszkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz